English (US) | Polski

25 lat Jasełek w Krauszowie

W sobotni wieczór 26 stycznia 2019 r. dzieci ze Szkoły Podstawowej im. św. Stanisława Kostki w Krauszowie wystąpiły na scenie tutejszej remizy OSP w jubileuszowym przedstawieniu jasełkowym. Aby podkreślić wyjątkowość zdarzenia, organizatorzy zdecydowali w tym roku powrócić do tekstów Wandy Chotomskiej, które to ostatni raz zostały wystawiane 25 lat temu podczas pierwszych jasełek. W tym roku w przedstawieniu wzięły udział dzieci z klas od 1 do 4 oraz przedszkolaki. Młodzi aktorzy stanęli na wysokości zadania o czym świadczyły gromkie brawa. Błyskotliwe i humorystyczne sceny w wykonaniu naszych najmłodszych uczniów budziły wielką sympatię i uśmiech na twarzach. Wielkie wzruszenie wzbudziła postać Jana Pawła II w stajence betlejemskiej, który zwracając się ku widowni wypowiada znamienne słowa: ,,Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze Ziemi – Tej Ziemi..” Ze łzami w oczach goście wysłuchali finalnej kolędy: ,,Podnieś rączkę Boże Dziecię..”.

Spektakl wspaniale wyreżyserowała Elżbieta Cetera, której pomocą służyli siostra Maria Gendera i ksiądz Mateusz Bochenek. Jak co roku licznie zgromadzona widownia mogła wysłuchać kolęd w wykonaniu uczniów przygotowanych przez Celinę Błaszczyk. Góralski klimat tworzyła również Dziecięco-Młodzieżowa Muzyka Włodzimierza Majerskiego. Gościnnie wystąpił rodzinny zespół „Kuzyni” z Ludźmierza z utalentowaną Marysią Długopolską z kl. VIII. Piękne stroje zaprojektowała i wykonała Małgorzata Kucharska. Stroną techniczną zajął się Andrzej Marek. Nad całością czuwała dyrektor SP Krauszów - Barbara Stala.

Wspólne spotkanie zaszczycił swoją obecnością Ks. Proboszcz Sanktuarium NMP w Ludźmierzu- Jerzy Filek, Ks. Bronisław Walczak, Siostry Urszulanki, sołtys wsi Krauszów Stanisław Kalata. Władze UG reprezentowała Beata Szewczyk. Jak co roku, na zaproszenie szkoły licznie i chętnie przybyli mieszkańcy Krauszowa, Długopola, Ludźmierza oraz okolicznych miejscowości.

Dyr. Barbara Stala wyraziła serdeczne podziękowania dla nauczycieli, którzy przez te 25 lat dbali o wysoki poziom przedstawianych spektakli jasełkowych oraz wkładali w nie wielkie serce. Na szczególne uznanie zasługują : Elżbieta Cetera, Renata Lipkowska, Celina Błaszczyk. Jasełkom zawsze towarzyszyły Siostry Urszulanki i przede wszystkim rodzice służący wielką pomocą. W swoich refleksjach Elżbieta Cetera podkreśliła piękną wspólnotę jaką tworzy szkoła ze środowiskiem lokalnym od kilkunastu lat. Wspominała jasełka, w których główne role grali dzisiejsi rodzice uczniów siedzących na widowni.

W uznaniu całokształtu działań Dyrektor Barbara Stala otrzymała od rodziców symboliczną rzeźbę- Kobiety-Anioła. Tego wieczoru wspomnieniom nie było końca.
Autorem zdjęć i artykułu jest archiwum szkoły.

Language preference

English (US) | Polski

Album info

Popular tags

Random image

Language preference

English (US) | Polski