English (US) | Polski

Złote Chłopaki znów najlepsze w Polsce!

Juniorzy starsi Wiatru Ludźmierz w zeszłą niedzielę pokonali Fenomen Babimost w finale Mistrzostw Polski i po raz drugi w historii wywalczyli tytuł mistrzowski w tej kategorii, a czwarty w ogóle we wszystkich rozgrywkach!

Podczas turnieju finałowego w Łochowie najpierw pokonaliśmy Absolwent Siedlec w meczu półfinałowym , a następnie zmierzyliśmy się z naszym odwiecznym rywalem, Fenomenem, w walce o złoto.

Mecz doskonale rozpoczął się dla naszej drużyny. W 11. minucie, za sprawą Kuby Słowakiewicza, wyszliśmy na prowadzenie, po czym przejęliśmy inicjatywę nad wydarzeniami na parkiecie. Graliśmy mądrze i pewnie w obronie, a w ataku co rusz groziliśmy strzałami – na nasze nieszczęście jednak nieskutecznymi. Nieskuteczność zemściła się na nas w ostatniej minucie pierwszej tercji, kiedy to po składnej akcji dwójki Kaproń-Połomka, ten drugi strzałem pod poprzeczkę pokonał naszego bramkarza.

Drugą odsłonę śmielej rozpoczęli nasi rywale, którzy przez pierwsze minuty próbowali pójść za ciosem i zdobyć drugą bramkę. Odparcie przez nas ataków Babimostu sprawiło jednak, że to my znów przejęliśmy inicjatywę, a niedługo potem trafiliśmy do „sieci” po raz drugi. Po drugim golu złapaliśmy wiatr w żagle i ruszyliśmy do dalszych ataków, ale doskonale w bramce Fenomenu spisywał się Malajka, przy czym my też nie grzeszyliśmy skutecznością. Potrzebowaliśmy złamać rywala, ale nic nie chciało „wpaść”…

Gdy wydawało się, że drugą tercję zakończymy prowadzeniem 2:1, na 9 sekund przed jej końcem popularny „Neymar” (Filip Dominik) popisał się fantastycznym uderzeniem z powietrza po podaniu zza bramki od Zachera i ulokował piłeczkę w sieci! Tym samym do szatni schodziliśmy już z 2-bramkowym prowadzeniem.

Trzecia odsłona przebiegała dość spokojnie i wciąż pod naszą kontrolą. Co prawda nasi rywale próbowali swoich sił w kontratakach, ale bili jedynie głową w mur, bowiem nasza defensywa tego dnia była doskonale zorganizowana. Chwile grozy miały jednak dopiero nadejść…

W 57. minucie spotkania Szefner w końcu dopiął swego i zdobył dla swojej drużyny bramkę kontaktową. Chwilę po niej na naszą bramkę powędrował kolejny strzał, ale tym razem odbity został przez Udzielę. Czas uciekał, ale nasi rywale nie dawali za wygraną. Przez chwilę zadrżały nam dłonie, ale gdy do końca meczu została niecała minuta, a w posiadanie piłeczki na ostatnie sekundy wszedł Zacher i ruszył do przeciwległego rogu, odetchnęliśmy z ulgą. Zaczęło się odliczanie: 5…4…3…2…1…

I wielka radość zapanowała w naszych szeregach!! Wiatr Ludźmierz został Mistrzem Polski sezonu 2016/2017 w kategorii junior starszy!!

Dwie sprawy – powiedział do zawodników po meczu trener – pierwsza: gratuluję Mistrzostwa Polski panowie! Druga: wygraliśmy, bo byliśmy drużyną. Każdy z nas ma inne umiejętności, każdy jest inny, ale podczas tego turnieju idealnie się uzupełnialiśmy i to był klucz do naszego sukcesu. Dziękuję wam i jeszcze raz: brawo chłopaki! – zakończył Rafał Pelczarski.

Drużyna w niedzielę nie tylko sięgnęła po złoto. Również trzy indywidualne nagrody przypadły zawodnikom Wiatru. Najlepszym prawoskrzydłowym został Rafał Zacher, środkowym – Karol Pelczarski, a lewoskrzydłowym –Jakub Słowakiewicz.

Nie byłoby sukcesów, gdyby nie wsparcie finansowe gminy Nowy Targ. Dziękuję władzom gminy na czele z wójtem Janem Smarduchem i wice- wójtem Marcinem Kolasą. To również ich sukces –mówi prezes Wiatru - Edward Pazdur.

Wyjazd na turniej finałowy został dofinansowany Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach realizacji zadania publicznego pod nazwą „Szkolenie zawodników unihokeja UKS Wiatr Ludźmierz”

Wyniki:

Wiatr Ludźmierz – Absolwent Siedlec 15:4 (3:1, 5:0, 7:3)
Bramki dla Wiatru: Słowakiewicz 6, Zacher 3, Karol Pelczarski 2, Faltyn 2, J. Jaskierski, Niziołek.

Drugi półfinał:

Olimpia Łochów – Fenomen Babimost 4:7

O III miejsce:

Absolwent Siedlec – Olimpia Łochów 5:1

Finał:

Wiatr Ludźmierz –Fenomen Babimost 3:2 (1:1, 2:0,0:1)
Bramki dla Wiatru: Słowakiewicz, Widurski, Dominik.

Wiatr: Wojciech Komperda, Łukasz Kołodziejczyk, Michał Janusz, Jakub Udziela, Karol Pelczarski, Jakub Słowakiewicz, Rafał Zacher, Maciej Niziołek, Daniel Widurski, Kan Leśniak, Konrad Pelczarski, Kacper Jaskierski, Jan Jaskierski, Filip Dominik, Szymon Zborowski, Kacper Faltyn. Trener – Rafał Pelczarski

Language preference

English (US) | Polski

Album info

Popular tags

Random image

Language preference

English (US) | Polski