English (US) | Polski

XV Memoriał im. ks. prof. Józefa Tischnera w narciarstwie alpejskim

128 uczestników stanęło na starcie slalomu giganta w ramach XV Memoriału im. ks. prof. Józefa Tischnera w narciarstwie alpejskim. Zawody odbyły się 9 marca 2017 w Kluszkowcach na doskonale przygotowanej trasie ośrodka Czorsztyn Ski. Uczestnikami zawodów byli uczniowie, nauczyciele i sympatycy szkół, których patronem jest ks. prof. Józef Tischner oraz szkół zaprzyjaźnionych.

Organizatorami zawodów są UKS Aktywni przy Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Łopusznej oraz Stacja Narciarska Czorsztyn Ski przy współpracy z Radą Rodziców szkoły w Łopusznej. Ideą tych zawodów, organizowanych od 2003 roku, jest uczczenie pamięci ks. prof. Józefa Tischnera oraz pielęgnowanie pamięci o pochodzącym z Łopusznej wielkim duszpasterzu, filozofie i patronie wielu szkół w całej Polsce. Te zawody to nie tylko sportowa rywalizacja ale także spotkanie oraz integracja uczniów i nauczycieli Szkół Tischnerowskich i szkół zaprzyjaźnionych. W zawodach (w 6 grupach wiekowych) rywalizowali przedstawiciele szkół z Krakowa, Nowego Targu, Ratułowa, Rogoźnika, Pyzówki, Łopusznej, Mszany Górnej,Zakopanego,Rabki i Szczawnicy. W bieżącym roku najliczniej reprezentowanymi szkołami były Szkoła Podstawowa nr 8 i Gimnazjum nr 51 wchodzące w skład Zespołu Szkół nr 2 z Krakowa. Zawodnicy reprezentowali bardzo zróżnicowany poziom a zwyciężyli najlepsi. Po starcie każdy uczestnik zawodów został zaproszony na poczęstunek .

Organizatorzy serdecznie dziękują Wójtowi Gminy Nowy Targ za zabezpieczenie środków na zakup trofeów sportowych i nagród, Pani Agnieszce Pieprzak sponsorowi nagród rzeczowych, przedstawicielom Rady Rodziców ZSPiG w Łopusznej z przewodnicząca Panią Małgorzatą Gil za zakup produktów i przygotowanie poczęstunku dla uczestników oraz Ośrodkowi Czorsztyn Ski za profesjonalną obsługę zawodów.

Poniżej link do relacji ze stoku przygotowanej przez TVPodhale:

http://tvpodhale.info/tv/wydarzenia/Memorial_ks__prof__Jozefa_Tischnera-19173-1.html

Pełne wyniki zawodów w załączniku.

Language preference

English (US) | Polski

Album info

Popular tags

Random image

Language preference

English (US) | Polski