English (US) | Polski

Seminarium Kishinjuku w Ostrowsku

Seminarium Kishinjuku w Ostrowsku
Ostrowsko 14/15 październik 2017r.

Czwarty raz zagościł w Polsce i na Podhalu shuan (tytuł przysługujący głównemu trenerowi) Makoto Kojima – Japończyk, światowej sławy mistrz wschodnich sztuk walki, główny reprezentant szkoły Kishinjuku. Obecność mistrza z Japonii ściągnęła na Podhale z Londynu jego ucznia, Kyoden Dairi Salur Onural. Kyoden dairi to instruktor mogący nauczać technik Kishinjuku. Dołączył do nich Sebastian Westrych z Nowego Targu, który przygotowuje się do egzaminu na poziom Chuden (czarny pas) dołączyli też Bożena Kukuczka, Adam Żmudzki i Radosław Dzięciołowski, pretendujący do poziomu Shoden (brązowy pas) Obecność shuana to również okazja, by mogli oni zaprezentować swoje umiejętności i otrzymać promocje na stopnie.

Shuan Kojima, teraz jak i przy wszystkich poprzednich pobytach, został zaproszony z Tokio przez sensei Aleksandra Kozieł (V dan jujutsu, posiadającego również tytuł Kyoden Dairi) oraz sensei Sebastian Westrych (IV Dan karate)

Pierwsze dni pobytu Shiuan Kojima poświecił na indywidualny trening ze swoimi uczniami, zwracając szczególną uwagę na doskonalenie i wykonywanie technik przez Kyoden Dairi.

Piątek 13 października, dla uczniów Prywatnych Szkół Średnich im. prof. Venuleta (klasy mundurowe) był dniem szczęśliwym, odwiedziło ich bowiem siedmiu samurajów. Trening specjalnie przeznaczony dla uczniów prywatnego LO prowadził Shuan Makoto Kojima, pomagali mu na co dzień trenujący Kishinjuku, a obecnie przygotowujący się do egzaminu na wyższy poziom uczniowie Yamabushi Dojo.

Mistrz Kojima wysoko ocenił przygotowanie i zaangażowanie kadetów z prywatnego LO. W sobotę i niedzielę sala gimnastyczna SP Ostrowsko gościła wszystkich chętnych chcących zgłębić tajniki Kishinjuku. Styl Kishinjuku zakorzeniony jest w ponad tysiącletniej japońskiej tradycji. Propaguje on idee szacunku dla drugiego człowieka, samokontroli, mądrości, ciągłego doskonalenia. W tej sztuce walki wykorzystywana jest naturalna energia ludzkiego ciała. Trening służy też wzmocnieniu ducha.

Otwarcie seminarium przeprowadził osobiście Shuan Makoto Kojima wręczając i promując na wyższe stopnie: Poziom SHODEN (pas brązowy) Bożena Kukuczka, Adam Żmudzki, Radosław Dzięciołowski. Poziom CHUDEN (pas czarny) Sebastian Westrych.

Obecni na seminarium byli przedstawiciele rożnych szkół i stylów walki Salur Onural Anglia, Wiktor Głowacki z uczniami (Szczecin) Tomasz Pyra z uczniami (Janów Lubelski) Krzysztof Raźny z uczniami (Kraków) Mistrz miecza Mariusz Błaszkiewicz z Nowego Brzeska i Ryszard Gumiński z Nowego Dworu Mazowieckiego.

Seminarium przebiegało w przyjaznej i miłej atmosferze a najmłodsi uczestnicy mogli się pokusić o zdobycie laurów i medali w konkurencjach sportowych przygotowanych przez organizatorów.

Po zakończeniu seminarium odbył się jeszcze trening wieczorny dla osób chcacych zgłębić tajniki Kishinjuku. Mistrz Kojima wraca do Japonii 17 października, pozostały czas po seminarium przeznaczył na trening indywidualny dla Kyoden Dairi. Chce przekazać swoim przedstawicielom sekretne techniki kishinjuku.

Miło nam jest poinformować, że seminarium było współfinansowane ze środków Urzędu Gminy Nowy Targ realizowane w ramach zadania publicznego „Rozwój i wspieranie kultury fizycznej w 2017r.

Language preference

English (US) | Polski

Album info

Popular tags

Random image

Language preference

English (US) | Polski