English (US) | Polski

OBIDOWA – LIFE OPEN DAY – Bieg po Zdrowy Oddech Doliną Lepietnicy

W sobotnie przedpołudnie 06.05.2017r. na terenie Gminy Nowy Targ w miejscowości Obidowa grupa fascynatów ruchu na świeżym powietrzu wzięło udział w wydarzeniu sportowo–rekreacyjno-rozrywkowym pt.: „OBIDOWA-LIFE OPEN DAY - BIEG PO ZDROWY ODDECH DOLINĄ LEPIETNICY”.

LIFE OPEN DAY 2017 jest to międzynarodowe wydarzenie organizowane w ramach obchodów 25-lecia programu LIFE, które tym razem organizowała Gmina Nowy Targ –w przepięknym zakątku u podnóża Gorc -Doliną Lepietnicy szklakiem biegowym "Śladami Olimpijczyków" w miejscowości Obidowa.

Wydarzenie to zrealizowano w ramach projektu “Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze” LIFE IP MALOPOLSKA / LIFE14 IPE PL 021 dofinansowanego ze środków programu LIFE Unii Europejskiej.

W zawodach sportowych wzięło udział ponad 100 sportowców – zawodowców jaki amatorów!

Wśród uczestników nie mogło zabraknąć oczywiście biegaczy narciarskich na czele z Janem Antolcem,który wraz z bratem Kacprem wystartował na dystansie 8km.

Jednak największą radość z rywalizacji na trasie mieli najmłodsi zawodnicy,którzy biorąc przykład z naszego mistrza mocno walczyli o miejsca na podium.Najmłodsi uczestnicy/uczestniczki nie ukończyły nawet 1 roku –co wspaniale rokuje na rozwój biegów na naszym terenie.Bardzo liczna grupa gości przyjezdnych pokazuje nam, że Gmina Nowy Targ i miejscowość Obidowa stają się terenami znanymi i atrakcyjnymi nie tylko zimą.

Atmosfera tworzona przez zawodników i kibiców oraz organizacja zawodów powoduje,iż zawodnicy kolejny raz chętnie zawitają w tę okolicę co niezmiernie nas cieszy i zachęca do organizacji kolejnych z cyklu zabaw ruchowych na świeżym powietrzu.

Bardzo dziękujemy za wsparcie Wójtowi Gminy Nowy Targ,OSP Obidowa za pomoc,sędziom MZN oraz gospodarzom.

Jeszcze raz dziękujemy i zapraszamy na kolejne wydarzenia w niedługim czasie.

Language preference

English (US) | Polski

Album info

Popular tags

Random image

Language preference

English (US) | Polski