English (US) | Polski

Nowy Targ Road Challenge 2019

W dniach 7-9 czerwca 2019 po drogach Podhala i Spiszu odbywał się najbardziej prestiżowy amatorski etapowy wyścig kolarski, w którym udział wzięli najlepsi zawodnicy z całej Polski. Partnerami Głównymi wyścigu i jego współorganizatorami są Gmina Nowy Targ i Miasto Nowy Targ, dodatkowo Gmina Ochotnica Dolna włączyła się w organizację I etapu na swoim terenie. Dzięki wzorowej współpracy lokalnych samorządów, możemy przyciągać najlepszych i najbardziej rozpoznawalnych zawodników w Polsce. W wyniku czego wielu z nich widząc piękne trasy rowerowe i dobry stan asfaltów, często wybierają nasz region na obozy kondycyjne jako idealne miejsce do odbycia treningów.

Na starcie do I etapu jazdy indywidualnej na czas (Knurów- Ochotnica Górna I I ,6km) stanęło 171 zawodników, którzy mieli do pokonania podjazd malowniczą drogą na Przełęcz Knurowską, a następnie zjazd przez Ochotnicę Górną i końcowy finalny podjazd pod Studzionki, tylko 1,5 km, ale pokonać go w całości na rowerze to nie lada wyzwanie. Uczestnicy takie trasy pamiętają i wracają. Etap był rozgrywany o Puchar Wójta Gminy Ochotnica Dolna. Wśród mężczyzn pozycję lidera objął Sebastian Druszkiewicz z IN Mogilany Cycling Team, a wśród kobiet wygrała Alina Myłka z Teamu RSC Aaretal Munsingen na co dzień mieszkająca w Szwajcarii.

II etap rozpoczął się od honorowego startu ze stadionu „Koło” w Nowym Targu, a następnie z ul. Grel nastąpił start ostry na 103 km trasę poprowadzoną malowniczymi trasami po terenie Gminy Nowy Targ, Czarny Dunajec i Raba Wyżna. Finisz na rogatkach Nowego Targu wygrał Sebastian Druszkiewicz z IN Mogilany Cycling Team, który umocnił się na pozycji lidera, a wśród kobiet najlepsza okazała się Angelika Tlołka z Teamu JAS-KÓŁKA, która tym samym została nową liderką wyścigu. Oboje zdobyli też Puchar Burmistrza Miasta Nowego Targu.

III etap ze startem i metą w Dursztynie, określany został przez zawodników jako „królewski” w związku z najdłuższym dystansem 107km i znacznym przewyższeniem ok. 1900 metrów. Trasa częściowo była poprowadzona malowniczą trasą rowerową wschodniego odcinka „Szlaku Wokół Tatr” z Krempach do Kacwina, co przyczyniło się do promocji tej trasy, a sami zawodnicy mimo zmęczenia, podziwiali przepiękne widoki na Pieniny, Gorce i Tatry. Wyścig kończył się na podjeździe do Dursztyna, gdzie swoją dominację podczas tego wyścigu podkreślił ponownie Sebastian Druszkiewicz oraz wśród kobiet Alina Tlołka, dotychczasowi liderzy wyścigu. Wygrali oni całą rywalizację jak i III etap, który był rozgrywany w ramach Pucharu Wójta Gminy Nowy Targ

Dodatkowo w trakcie rywalizacji najlepsi zawodnicy walczyli na Premiach Górskich Kotelnicy Białczańskiej o miano najlepszego „Górala”, tutaj również bezkonkurencyjny okazał się prawdziwy góral z Zakopanego Sebastian Druszkiewicz. Natomiast najlepsze drużyny walczyły w Klasyfikacji Drużynowej Terma Bania, o miano najlepszego zespołu. Wśród drużyn najlepsi okazali się Agrochest Team w składzie: Damian Bartoszek, Michał Czapla i Marcin Korzeniowski.

Pełne wyniki dostępne na stronie organizatora: http://nowytargroadchallenge.pl/archiwum/wyniki2019/

Poniżej kilka z tysięcy zdjęć z trasy zmagań zawodników.

Language preference

English (US) | Polski

Album info

Popular tags

Random image

Language preference

English (US) | Polski