English (US) | Polski

Lasek i Ludźmierz Mistrzami Gminy Nowy Targ w Unihokeju!

Ludźmierz był gospodarzem dwudniowego turnieju o Mistrzostwo Szkół Podstawowych Gminy Nowy Targ w Unihokeju - Igrzyska Dzieci. W pierwszym dniu zawodów rywalizowali chłopcy, których na starcie stanęło siedem zespołów, zostały one podzielone do dwóch grup, gdzie pierwsze miejsce w grupie zagrało meczy półfinałowe "na krzyż".Grupę A wygrała SP Nowa Biała która w półfinale przegrała z SP Lasek 3:1, natomiast grupę B zwyciężył gospodarz turnieju SP Ludźmierz, który pokonał SP Knurów 5:0. W finale który stał na wysokim poziomie, spotkali się Lasek z Ludźmierzem, zwyciężyła sensacyjnie SP Lasek który wygrał 3:2, w meczu o miejsce 3, SP Nowa Biała pokonała SP Knurów 4:2. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Mateusz Bryniarski z Lasku, natomiast najlepszym bramkarzem został Wojciech Jabłoński z Ludźmierza.

Wyniki końcowe:
1 m-ce SP Lasek
2 m-ce SP Ludźmierz
3 m-ce SP Nowa Biała
4 m-ce SP Knurów
5 m-ce SP Ostrowsko
6 m-ce SP Klikuszowa
7 m-ce SP Szlembark


Zwycięski zespół grał w składzie: Adrian Żółtek, Tobiasz Truty, Marcin Witkowski, Jakub Saguła, Hubert Szewczyk, Mateusz Bryniarski, Janusz Król, Marcin Król, Piotr Krupa, Wojciech Antolak, Kacper Duda, Kacper Jaróg, Kacper Skotnicki, Bartłomiej Gacek, opiekun: Maksymilian Sobula.

W drugim dniu zawodów do rywalizacji przystąpiły dziewczęta. Do zawodów zgłosiło się jak dzień wcześniej siedem zespołów, które rozegrały identyczny turniej jak chłopcy. Grupę A wygrały dziewczęta z SP Ludźmierza, pokonując w półfinale SP Ostrowsko 5:0, natomiast grupę B zwyciężyły zawodniczki z SP Nowej Białej, pokonując SP Krempachy 4:0, Zwyciężczynie spotkały się w finale, gdzie lepsze okazały się Ludźmierzanki, wygrywając 4:0. W meczu o 3 miejsce SP Krempachy pokonały SP Ostrowsko 2:0. Najlepszą zawodniczką turnieju została Monika Kotas z Ludźmierza, natomiast najlepszą bramkarką została Katarzyna Łojek z Nowej Białej.


Wyniki końcowe:
1 m-ce SP Ludźmierz
2 m-ce SP Nowa Biała
3 m-ce SP Krempachy
4 m-ce SP Ostrowsko
5 m-ce SP Lasek
6 m-ce SP Knurów
7 m-ce SP Klikuszowa


Zwycięski zespół grał w składzie: Natalia Antolec, Julia Ciszek, Martyna Jagoda, Patrycja Knap, Klaudia Durek, Natalia Komperda, Julia Kopińska, Monika Kotas, Natalia Kraus, Kinga Staszel, Dominika Truty, Aleksandra Zółtek, Maria Wróbel, opiekun: Edward Pazdur.

Tekst: T. Klag

Language preference

English (US) | Polski

Album info

Popular tags

Random image

Language preference

English (US) | Polski