English (US) | Polski

III Zakopiański Integracyjny Bieg Niepodległości 2016

W piątek 11 listopada 2016, przed Biegiem Niepodległości, 22 młodych sportowców z niepełnosprawnością oraz blisko 30 osób towarzyszących, wolontariuszy i przyjaciół Fundacji HANDICAP Zakopane wspierających biegaczy, wzięło udział w III Integracyjnym Biegu Niepodległości w Zakopanem. Uczestnikami biegu byli Zakopiańczycy, ale też reprezentanci Kościeliska, Nowego Targu i Krakowa, a nawet Koszalina. O 9.30 wystrzał z pistoletu startowego pana Starosty Jerzego Zacharko dał sygnał do rozpoczęcia biegu ulicznego na dystansie 400 m. Zawodnicy pokonali dystans w szybkim tempie, przy gorącym dopingu kibiców. Dla młodych sportowców z niepełnosprawnością, którzy ukończyli bieg, na mecie przygotowano pamiątkowe medale, które wręczali przedstawiciele władz samorządowych Zakopanego i Powiatu Tatrzańskiego. Integracyjny Bieg Niepodległości po raz trzeci zorganizował MOSiR Zakopane i Fundacja HANDICAP Zakopane.

Chwilę później, w III Otwartym Zakopiańskim Biegu Niepodległości wystartowała kolejna grupa sportowców z niepełnosprawnością trenujących z zakopiańskim HANDICAP'em. Tym razem do rywalizacji stanęła grupa dorosłych w wieku od 23 do 83 lat oraz jeden chłopiec 12 latek. Trzech sportowców pobiegło na 5 km, a jeden rowerzysta w pozycji leżącej i czternastu kolejnych pokonało ten sam dystans w marszu Nordic Walking. Wszyscy sportowcy pojawili się na mecie w limitach czasu, z uśmiechem na ustach i medalem na piersi. Gratulujemy!

Fundacja HANDICAP Zakopane już trzeci rok realizuje program aktywizacji sportowej i włączania do rywalizacji osób z niepełnosprawnością z regionu Zakopanego i Podhala, wspierany m.in. przez Miasto Zakopane, Gminę Nowy Targ i Sponsorów.

(tekst i zdjęcia: Fundacja HANDICAP Zakopane)

Language preference

English (US) | Polski

Album info

Popular tags

Random image

Language preference

English (US) | Polski