English (US) | Polski

Wizyta gości z Węgier w Gminie Nowy Targ

W dniach 28. – 30.11 Gmina Nowy Targ gościła delegację z węgierskiego miasta Füzesgyarmat.

Wizyta była przygotowana w ramach projektu partnerstwa miast : „DWA BRATANKI”. Celem projektu jest wspieranie istniejących i nowo nawiązanych kontaktów polsko- węgierskich.

Gości przywitano poczęstunkiem oraz występem Zespołu „Jaferniocek” z Ostrowska, któremu przygrywała kapela góralska z Pyzówki.

Podczas wizyty w Urzędzie Z-ca Wójta Gminy Marcin Kolasa przedstawił w prezentacji problematykę inwestycji, rozwój turystki oraz realizację projektów. Następnie grupa pojechała do Sanktuarium Maryjnego w Ludźmierzu oraz została przyjęta w Szkole Podstawowej w Pyzówce gdzie został przedstawiony program artystyczny przygotowany przez dzieci, a dyrekcja oprowadziła grupę po budynku szkoły.

Sobotni poranek upłynął w klimacie artystycznym gdzie Węgrzy zwiedzali galerię malarską p. Mariana Gromady w 0strowsku,zachwytom Jego sztuki nie było końca.

W Gminnym Ośrodku Kultury w Łopusznej, gdzie czekał na delegację Wójt Gminy Nowy Targ P. Jan Smarduch wraz z P. Dyrektor Józefą Kuchta został przedstawiony program zespołu regionalnego „Mali Łopuśnianie” oraz zwiedzano Izbę Pamięci Ks. Profesora Józefa Tischnera.

Bardzo serdecznie dziękujemy P. Przewodniczącemu Rady Gminy Nowy Targ Wiesławowi Parzygnat za pomoc w organizacji przyjęcia delegacji oraz wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia i przygotowania spotkania z naszymi Bratankami z Węgier.

Language preference

English (US) | Polski

Album info

Popular tags

Random image

Language preference

English (US) | Polski