English (US) | Polski

VI GMINNY KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ,

20 listopada 2018r. w Szkole Podstawowej im. św. Jana Kantego w Ludźmierzu odbył się VI Gminny Konkursu Pieśni Patriotycznej Historycznej i Żołnierskiej pod hasłem Wolności moja – Polsko!nawiązującym do 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
W tegorocznej edycji udział wzięli uczniowie ze wszystkich szkół Gminy Nowy Targ, łącznie 95 uczestników. Goście przybyli na konkurs, w tym p. Jadwiga Batkiewicz – Dyrektor Zespołu Ekonomiczno – Administracyjnego Szkół, p. Jarosław Sulak – przedstawiciel Delegatury Kuratorium Oświaty w Nowym Targu i dwie komisje jurorskie, w których skład wchodzili: p. Beata Szewczyk, p. Beata Bełtowska, p. Adam Rajski (oceniali najmłodszych i najstarszych wykonawców z wyjątkiem duetów z klas VII, VIII i gimnazjalnych) oraz p. Sylwia Basta, p. Marta Nowak i p. Elżbieta Skałuba (przyznawali nagrody uczniom z klas IV – VI i duetom z najstarszej grupy),wysłuchali w sumie 61 piosenek w trzech kategoriach wiekowych. Startujący mogli się zaprezentować jako soliści, w duecie lub w zespole. O wysokim poziomie konkursu, prezentowanym przez wokalistów, świadczy ilość przyznanych nagród, których sponsorami byli Wójt Gminy Nowy Targ – Jan Smarduch oraz Sołtys Ludźmierza – Jacek Panek wraz z Radą Sołecką.
Wszystkim nagrodzonym, a także nauczycielom, przygotowującym uczniów do występów gratulujemy wyników.
Konkurs przygotowywały panie: Agnieszka Bubisz, Magdalena Buźniak, Katarzyna Łapczyńska i Sylwia Sąder, jednak, jak zaznaczył Dyrektor – p. Edward Pazdur, w organizację tej imprezy zaangażowani byli wszyscy nauczyciele Szkoły Podstawowej w Ludźmierzu oraz Samorząd Uczniowski.
Po krótkim programie artystycznym w wykonaniu oddziałów przedszkolnych Szkoły Podstawowej w Ludźmierzu i prawie trzygodzinnych przesłuchaniach oba składy jury ogłosiły następujące wyniki:


UCZNIOWIE KLAS I-III SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
SOLIŚCI
1. miejsce ex aequo: Weronika Walasik SP Knurów
Gabriela Truty (akompaniament: Maja Dębska) SP Ludźmierz

2. miejsce ex aequo: Emilia Pacyga SP Krempachy
Oliwia Gryguś SP Krempachy

3. miejsce ex aequo: Justyna Młynarczyk SP Dębno
Kacper Brodzik SP Morawczyna
DUETY
1. miejsce ex aequo: Maria Bryja, Łucja Charczuk SP Gronków
Patrycja Waksmundzka, Filip Bryja SP Waksmund

2. miejsce: Anna Ujwary, Wojciech Deja SP Krauszów

3. miejsce: Jagoda Jóźwiak, Maria Truty SP Pyzówka
Wyróżnienie ex aequo: Katarzyna Jachymiak, Weronika Knapczyk SP Ludźmierz
Joanna Kosakowska, Zuzanna Woźniak SP Łopuszna
Andżelika Habas, Julia Błachuta SP Morawczyna


UCZNIOWIE KLAS IV – VI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
SOLIŚCI
Grand prix: Jakub Duda SP Klikuszowa
1. miejsce ex aequo: Anna Sadłoń SP Knurów
Natalia Ciężobka SP Nowa Biała
Andrzej Ligas SP Rogoźnik

2. miejsce ex aequo: Emilia Brzyzek SP Krempachy
Aleksandra Krupa SP Lasek
Oliwia Kamińska SP Ostrowsko
Katarzyna Florek SP Waksmund

3. miejsce ex aequo: Wiktoria Bańka SP Gronków
Oliwia Żółtek SP Lasek
Wyróżnienie: Anna Pitoń SP Morawczyna
DUETY
1. miejsce: Anna Mucha, Faustyna Truty SP Pyzówka

2. miejsce: Julia Białoń, Natalia Gal SP Klikuszowa

3. miejsce: Nikola Borowicz, Karolina Woźniak SP Łopuszna

Wyróżnienia ex aequo: Marta Borowicz, Katarzyna Spirczak SP Nowa Biała
Aleksandra Brzyzek, Gabriela Michalak SP Morawczyna



UCZNIOWIE KLAS VII, VIII ORAZ GIMNAZJALNYCH
SOLIŚCI
1. miejsce ex aequo: Monika Bukowska SP Gronków
Renata Potoczak SP Harklowa
Alicja Cetera SP Krauszów

2. miejsce ex aequo: Emilia Czaja SP Ludźmierz
Weronika Skrzypek SP Rogoźnik
Anna Kuraś SP Waksmund

3. miejsce ex aequo: Maria Budz SP Dębno
Paulina Wróbel SP Klikuszowa
Anna Chmielak SP Krempachy
DUETY
1. miejsce ex aequo: Martyna Kaczmarczyk, Marta Nowak SP Krempachy
Urszula Szwab, Beata Szewczyk SP Klikuszowa

2. miejsce: Julia Gaberek, Agnieszka Kapłoniak SP Harklowa

3. miejsce: Maria Długopolska, Karolina Matuszek SP Krauszów
Wyróżnienie: Magdalena Budz, Karolina Tokarczyk SP Szlembark

ZESPOŁY
1. miejsce: Julia Majerczyk, Roksana Chmielarczyk,
Mateusz Waksmundzki, Dawid Moczarny SP Ostrowsko

2. miejsce: Katarzyna Baran, Patrycja Kobylarczyk,
Natalia Łaś, Emilia Zagata SP Gronków

3. miejsce ex aequo: Karolina Tylka, Julia Krupa, Izabela Kwak SP Ludźmierz
Kinga Galarowicz, Anna Wincek, Julia Zawada SP Łopuszna


Wszystkim nagrodzonym, a także nauczycielom, przygotowującym uczniów do występów gratulujemy wyników.
Konkurs przygotowywały panie: Agnieszka Bubisz, Magdalena Buźniak, Katarzyna Łapczyńska i Sylwia Sąder, jednak, jak zaznaczył Dyrektor – p. Edward Pazdur, w organizację tej imprezy zaangażowani byli wszyscy nauczyciele Szkoły Podstawowej w Ludźmierzu oraz Samorząd Uczniowski.

Language preference

English (US) | Polski

Album info

Popular tags

Random image

Language preference

English (US) | Polski