English (US) | Polski

„Szata” - na scenie Gminnego Ośrodka Kultury w Łopusznej

W niedzielę 5 maja 2019r w Gminnym Ośrodku Kultury w Łopusznej miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Na tutejszej scenie wystąpiła amatorska grupa z Dursztyna ze spektaklem pt. „ Szata” wyreżyserowanym przez Siostrę Łucję Poręba na podstawie powieści Lloyda C. Douglasa. W przedstawieniu wystąpiło około 30 aktorów bardzo mocno zaangażowanych w swoje role i całe przedsięwzięcie. Tematyka spektaklu nawiązywała do przeżywanych niedawno uroczystości męki i zmartwychwstania Pańskiego.
Przepiękna scenografia, kostiumy, efekty świetlne i nagłośnieniowe potęgowały nastrój przedstawianego widowiska i pozwoliły przenieść widzów do czasu i miejsc gdzie rozgrywała się akcja spektaklu, czyli do Rzymu i Jerozolimy czasów Chrystusa, a konkretnie Męki Chrystusowej na krzyżu. Tytułowa szata ukrzyżowanego Chrystusa, o którą rzucono los okazała się mieć cudowną moc przemieniania ludzkich serc i wskazywania drogi do Boga.
Przedstawienie wywarło ogromne wrażenie na widzach co wyrazili owacjami na stojąco dziękując w ten sposób wszystkim zaangażowanym w to przedsięwzięcie.

Language preference

English (US) | Polski

Album info

Popular tags

Random image

Language preference

English (US) | Polski