English (US) | Polski

Stypendia i nagrody sportowe 2019.

W środę 3 kwietnia 2019 r. w sali obrad Urzędu Gminy Nowy Targ odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów i nagród sportowych dla wybitnie uzdolnionych sportowców, mieszkańców Gminy Nowy Targ lub zawodników klubów sportowych z terenu Gminy. Stypendia i nagrody wręczyli Wójt Gminy Nowy Targ Jan Smarduch oraz Zastępca Wójta Marcin Kolasa. Na stypendia i nagrody sportowe przeznaczono w tym roku łączną kwotę 48 000 zł.STYPENDIA OTRZYMALI:

1. Jan Antolec: zawodnik KS AZS AWF Katowice, mieszkaniec Obidowej. Srebrny i brązowy medalista Mistrzostw Polski seniorów w 2018 roku w biegach narciarskich. Posiada Mistrzowską klasę sportową w biegach narciarskich. Stypendium 400 zł miesięcznie. Łączna kwota 4000 zł.

2. Kacper Antolec: : zawodnik KS AZS AWF Katowice, mieszkaniec Obidowej. Posiada Mistrzowską klasę sportową w biegach narciarskich. Srebrny i brązowy medalista Mistrzostw Polski seniorów w 2018 roku w biegach narciarskich. Stypendium 400 zł miesięcznie. Łączna kwota 4000 zł.

3. Sebastian Bryja zamieszkały w Pyzówce. Zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego „Regle” trenuje narciarstwo biegowe. Multimedalista Pucharu Polski i mistrzostw Polski. Stypendium sportowe 300 zł miesięcznie. Łączna kwota 3 000 zł

4. Witold Skupień zamieszkały w Nowym Targu. Zawodnik Klubu Sportowego „Obidowiec” Obidowa w biegach narciarskich. Zawodnik rewelacyjnie rozwijający się, obecnie lider Pucharu Świata, wicemistrz świata, piąty zawodnik Olimpiady w PIONGCZANG 2018 r. Mistrz Polski wielokrotny. Stypendium 450 zł miesięcznie. Łączna Kwota 4 500 zł

5. Iweta Faron: zamieszkała w Obidowej. Zawodniczka Klubu Sportowego „Obidowiec” Obidowa dobrze rokująca i rozwojowa. Reprezentantka kraju na zawodach międzynarodowych w narciarstwie biegowym. Powołana do reprezentowania kraju na olimpiadzie w 2018 roku. Zawodniczka sumienna, realizująca się jako sportowiec objęta centralnym szkoleniem przez Polski Związek Sportu Osób Niepełnosprawnych. Zawodniczka Igrzysk Olimpijskich w PIONGCZANG W 2018 r. Stypendium 400 zł miesięcznie. Łączna kwota 4 000 zł

6. Szymon Kolasa mieszka w Waksmundzie zawodnik Klubu Sportowego „Gorce” Nowy Targ w dyscyplinie tenis stołowy. W roku 2018 zdobył w Indywidualnych Mistrzostwach Województwa Małopolskiego Kadetów 3 medale złote w grze pojedynczej. W Mistrzostwach Europy Kadetów wywalczył 3 miejsce w grze drużynowej. Szymon jest czołowym zawodnikiem w Polsce. Jest to bardzo duże osiągnięcie dla tak młodego zawodnika. Stypendium 400 zł miesięcznie. Łączna kwota 4000 zł.

7. Anna Cyrwus mieszka w Waksmundzie. Zawodniczka Klubu Sportowego Gorce Nowy Targ
w dyscyplinie tenis stołowy. Godnie reprezentuje Klub w turniejach indywidualnych szczebla ogólnopolskiego
i województwa oraz w rozgrywkach ligowych. W roku 2018 zdobyła złoty medal w grze pojedynczej na Mistrzostwach Województwa Małopolskiego, srebrny medal w Drużynowych Mistrzostwach Województwa Małopolskiego Młodzików. Jest Czołową zawodniczką w Polsce. Stypendium 300 zł miesięcznie. Łączna kwota 3 000 zł.

8. Kamila Małysiak mieszka w Waksmundzie. Zawodniczka Klubu Sportowego Gorce Nowy Targ w dyscyplinie tenis stołowy. Godnie reprezentuje Klub w turniejach indywidualnych szczebla ogólnopolskiego
i województwa oraz w rozgrywkach ligowych. W roku 2018 zdobyła w Mistrzostwach Województwa Małopolskiego Kadetów 1 miejsce w grze podwójnej, 3 miejsce w grze pojedynczej. Jest Czołową zawodniczką w Polsce. Stypendium 300 zł miesięcznie. Łączna kwota 3 000 zł.

9. Iwona Kolasa mieszka w Waksmundzie Zawodniczka Klubu Sportowego Gorce Nowy Targ w dyscyplinie tenis stołowy. W Mistrzostwach Polski Żaków zdobyła brązowy medal w grze podwójnej, oraz srebrny medal w Mistrzostwach Województwa Żaków. Stypendium 300 zł miesięcznie. Łączna kwota 3 000 zł.

10. Wiktor Klag mieszka w Waksmundzie zawodnik Klubu Sportowego „Gorce” Nowy Targ w dyscyplinie tenis stołowy. Zdobył 2 złote medale w grze pojedynczej i grze podwójnej na Mistrzostwach Województwa Małopolskiego Żaków. Wiktor godnie reprezentuje klub w turniejach indywidualnych szczebla ogólnopolskiego i wojewódzkiego oraz rozgrywkach ligowych. Stypendium sportowe 250 zł miesięcznie. Łączna kwota 2 500 zł

11. Krystian Zygmuntowicz mieszka w Rogoźniku. Zawodnik LKS Poroniec jako skoczek narciarski. Zawodnik wyróżniający się predyspozycjami sportowymi, osiągający wysokie wyniki w skokach narciarskich. Zawodnik znajdujący się w grupie Tatrzańskie Związku Narodowego zaplecza kadry narodowej juniorów. Stypendium 250 zł miesięcznie. Łączna kwota 2 500 zł.

12. Jarosław Różański zamieszkały w Łopusznej. Zawodnik Klubu Hokejowego „Podhale” Nowy Targ. W roku 2018 wywalczył wraz z drużyną brązowy medal Mistrzostw Polski, jak również uczestniczył w turnieju finałowym o Puchar Polski. Stypendium sportowe 250 zł miesięcznie. Łączna kwota 2 500 zł.

13. Jan Ciaś mieszkaniec Pyzówki. Zawodnik Podhalańskiej Akademii Sztuk Walk JIU – JITSU. W 2018 roku zdobył I miejsce w Mistrzostwach Polski Jiu – Jitsu w Kata w Szczebrzeszynie. Stypendium sportowe 250 zł miesięcznie. Łączna kwota 2 500 zł.

14. Łukasz Bachleda zamieszały w Lasku.. Zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego „Regle” trenuje narciarstwo biegowe, reprezentuje kraj w zawodach międzynarodowych osiągając doskonałe wyniki. Zdobył 4 złote medale w Pucharze Polski. Stypendium 300 zł miesięcznie. Łączna kwota 3 000 zł.

JEDNORAZOWĄ NAGRODĘ PIENIĘŻNĄ OTRZYMALI:

1. Karol Pelczarski zamieszkały w Długopolu. Zawodnik UKS Wiatr Ludźmierz w dyscyplinie unihokej. W sezonie 2018 był kapitanem drużyny unihokeja senirów UKS Wiatr Ludźmierz, która w rozgrywkach ekstraligi seniorów zajęła VII miejsce. Uczestniczył w Akademickich Mistrzostwach Świata w Łodzi oraz Mistrzostwach Świata Seniorów w Pradze. Karol jest zawodnikiem zdyscyplinowanym, profesjonalnie podchodzącym do treningów i zawodów sportowych. Charakteryzuje się nienaganną postawą na boisku i poza nim. Nagroda jednorazowa 800 zł.

2. Konrad Pelczarski zamieszkały w Długopolu. Zawodnik UKS Wiatr Ludźmierz w dyscyplinie unihokej. Był kapitanem drużyny juniorów młodszych, która w 2018 roku zdobyła IV miejsce w mistrzostwach Polski Wraz z drużyną Wiatru Ludźmierz zajął VII miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorów. Jest członkiem kadry narodowej Polski. Konrad jest zawodnikiem zdyscyplinowanym, profesjonalnie podchodzącym do treningów i zawodów sportowych. Charakteryzuje się nienaganną postawą na boisku i poza nim. Nagroda jednorazowa 600 zł.

3. Emilia Szeliga zamieszkała w Klikuszowej. Zawodniczka Uczniowskiego klubu Sportowego „Trójka” w dyscyplinie biegi narciarskie. Jest zawodniczka bardzo sumienną i dokładną, cechują wytrwałość i umiejętność łączenia pasji sportowych z obowiązkami. Zawodniczka jest ogromnym autorytetem dla młodszych zawodników trenujących w klubie. Nagroda jednorazowa 500 zł.

4. Agnieszka Pietrzak zamieszkała w Łopusznej. Zawodniczka klubu sportowego „Podwawelski” Kraków. Jest utalentowaną zawodniczka osiągającą wysokie wyniki sportowe tak na arenie wojewódzkiej jak i ogólnopolskiej w dyscyplinie tenis stołowy. Nagroda jednorazowa 600 zł.

Nagrody i stypendia przyznawane są od 2012 roku. Jest to możliwe dzięki przejęciu przez Radę Gminy uchwały w sprawie ustanowienia stypendiów sportowych oraz nagród i wyróżnień Gminy Nowy Targ dla osób fizycznych za osiągnięte wyniki sportowe.

Language preference

English (US) | Polski

Album info

Popular tags

Random image

Language preference

English (US) | Polski