English (US) | Polski

Strona internetowa sołectwa wsi Dursztyn wyróżniona w konkursie Małopolska Wieś 2019

W kwietniu tego roku na wniosek sołtysa wsi Dursztyn Stanisławy Sołtys i za aprobatą wójta Gminy Nowy Targ Jana Smarducha strona internetowa wsi Dursztyn www.dursztyn-spisz.pl została zgłoszona do zorganizowanego przez Zarząd Województwa Małopolskiego konkursu Małopolska Wieś 2019 i w swojej kategorii wywalczyła dla sołectwa pomoc finansową i wyróżnienie.

Gala finałowa konkursu Małopolska Wieś 2019 odbyła się w piątek 27 września 2019 r. w Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu. Przyjechali na nią przedstawiciele laureatów i wsi wyróżnionych we wszystkich 3 kategoriach, tj. Najpiękniejszej Małopolskiej Wsi, Nowatorskiej Małopolskiej Wsi i Małopolskiej Wsi w Sieci.

Sołectwo wsi Dursztyn i Gminę Nowy Targ reprezentowała podczas gali Krystyna Waniczek – założycielka, administratorka i główna redaktorka nagrodzonej strony, która z rąk Patryka Wichra, radnego Województwa Małopolskiego i z rąk Wojciecha Piecha, sekretarza Województwa Małopolskiego odebrała w tym dniu dyplom z wyróżnieniem.

Decyzją kapituły konkursowej sołectwu Dursztyn Zarząd Województwa Małopolskiego przyznał też dofinansowanie w kwocie 4 tys. zł., z którego w drodze umowy pomiędzy Gminą Nowy Targ a Urzędem Województwa opłacony został serwer strony internetowej www.dursztyn-spisz.pl oraz zakupione 2 laptopy.Tekst: Krystyna Waniczek

Zdjęcia: Wioletta Waniczek

Language preference

English (US) | Polski

Album info

Popular tags

Random image

Language preference

English (US) | Polski