English (US) | Polski

II Wiejskie Dożynki w Łopusznej

W minioną niedzielę, 19 sierpnia w parafii w Łopusznej obyły się II Dożynki Wiejskie zorganizowane przez miejscowy oddział Związku Podhalan oraz radę sołecką.

Uroczystą mszę św. dożynkową poprzedził przejazd przez wieś orszaku dożynkowego, w którym wieziony był sztandar Związku Podhalan, wieniec dożynkowy oraz starostowie dożynkowi. W orszaku wzięła również udział banderia konna z miejscowej stadniny koni, a całą drogę grała kapela góralska, podkreślając tym samym uroczysty charakter tego dnia.

Wieniec dożynkowy wykonały gaździny z Koła Gospodyń Wiejskich z Łopusznej. W koronie wieńca umieszczony został zarys granic Polski oraz biało czerwone szarfy nawiązujące do 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Starostami Dożynkowymi byli Małgorzata Głowacz oraz Roman Klamerus.


Mszę św. na ołtarzu polowym obok kościoła koncelebrował proboszcz parafii ks. Kazimierz Folty. Piękną oprawę muzyczną orszaku oraz mszy św. zapewniła kapela oraz grupa śpiewacza z Zespołu Regionalnego „Góralsko Brać” z Łopusznej. Po mszy ks. proboszcz poświęcił ziarno, które każdy z mieszkańców mógł zabrać na nowe zasiewy.

Źródło: organizatorzy, oprac. r/ fot. Jan Malinowski

Language preference

English (US) | Polski

Album info

Popular tags

Random image

Language preference

English (US) | Polski