English (US) | Polski

Drewniany Jubileusz Góralskiej Braci

W Andrzejki 30 listopada Zespół Regionalny „Góralsko Brać” z Łopusznej obchodził Drewniany Jubileusz powstania. Pomimo, iż to dopiero 5 lat to była to uroczystość zorganizowana hucznie i z rozmachem.

Obchody rozpoczęły się w Gminnym Ośrodku Kultury w Łopusznej, gdzie od drzwi wszystkich przybyłych gości witała góralska muzyka. Prowadzący całą imprezę Asia i Paweł przybliżyli i opowiedzieli historię powstania Zespołu oraz wymienili dotychczasowe osiągnięcia i wyróżnienia. Ich prezentacja była przeplatana śpiewem i tańcem podhalańskim. Na scenie GOKu zaprezentowały się grupy śpiewacze, żeńska jak i męska, chłopy zatańczyli zbója, a cały zespół zaprezentował się w taneczno-wokalnym układzie choreograficznym. Największym osiągnieciem Góralskiej Braci jak do tej pory są bez wątpienia nagrody, które zdobyli prezentując spektakl teatralny pt. „Syćko sie wraco” podczas różnych Sejmików i Przeglądów na terenie całej Polski. Nie mogło bowiem więc i w tym ważnym dla całego Zespołu dniu zabraknąć go w repertuarze.

Po części artystycznej przyszedł czas na podziękowania. Mateusz Buła – kierownik Zespołu, w imieniu wszystkich członków Zespołu podziękował Pani Małgorzacie Głowacz za wsparcie i zachętę do zaprezentowania się po raz pierwszy na scenie oraz Panu Kazimierzowi Dzidze – sołtysowi wsi Łopuszna za wsparcie zespołu od samego początku jego działalności. Pani Gosia i Pan Kazimierz zostali również okrzyknięci Rodzicami Chrzestnymi Zespołu. Podziękowania od Zespołu za wsparcie i współpracę trafiły również na ręce proboszcza Parafii w Łopusznej ks. Kazimierza Foltyna, Wójta Gminy Nowy Targ Pana Jana Smarducha, Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Łopusznej Pani Józefy Kuchty oraz przedstawiciela Ochotniczej Straży Pożarnej w Łopusznej. Członkowie zespołu złożyli również kwiaty i podziękowania na ręce instruktorów Izabeli Zając, Karoliny Kuli i Mateusza Buły za ich pracę na rzecz Zespołu.

Gratulacje oraz życzenia dalszej, owocnej pracy składali dla Zespołu zaproszeni na uroczystość, licznie przybyli goście oraz delegacje zaprzyjaźnionych zespołów regionalnych, byli nimi:

Jan Smarduch - Wójt Gminy Nowy Targ
Paweł Dec - Burmistrz Miasta Tarnogród
Stanisław Buła - Wiceprzewodniczący Rady Gminy Nowy Targ
Kazimierz Dziga - Sołtys wsi Łopuszna
Józefa Kuchta - Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Łopusznej
Dorota Chowaniec - Dyrektor Szkoły Podstawowej w Łopusznej
Przedstawiciele Związku Podhalan oddział Łopuszna
Koło Gospodyń Wiejskich w Łopusznej
Ochotnicza Straż Pożarna w Łopusznej
Leszek Jankowski dyrektor biura NSZZ Solidarność w Nowym Targu
Zespół Regionalny „Młodzi Łopuśnianie” z Łopusznej
Studencki Zespół Góralski „Skalni” z Krakowa
Orawska Grupa Teatralna im. dra Emila Kowalczyka z Lipnicy Wielkiej
Uczelniany Zespół Góralski „Młode Podhale” z Nowego Targu
Zespół Regionalny „Mali Maniowianie” z Maniów
Zespół Regionalny „Zawaternik” i „Ślebodni” z Leśnicy-Gronia
Zespół Regionalny „Mali Horklowianie” z Harklowej
Zespół Regionalny „Jaferniocek” z Ostrowska
Zespół Regionalny „Zbójecko Familia”
Zespół Ludowy „Siekiernica” ze Spytkowic
Zespół Regionalny „Mali Gronkowianie” z Gronkowa
Zespół im. Ludwika Łojasa z Łopusznej
Zespół Góralski „Białcanie” z Białki Tatrzańskiej
Zespół Regionalny „Dolina” z Krempach

Po części oficjalnej, przyszedł czas na zabawę, Andrzejkową oczywiście, a ta odbyła się w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Łopusznej i trwała do rana.

materiał prasowy zespołu/ zdjęcia z archiwum zespołu

Language preference

English (US) | Polski

Album info

Popular tags

Random image

Language preference

English (US) | Polski