English (US) | Polski

46 Konkurs Potraw Regionalnych „ Góralskie Jodło” w Łopusznej już za nami

Wielkie święto starodawnych potraw i smakołyków kuchni podhalańskiej i spiskiej należy już do miłych wspomnień. W minioną niedzielę (15 lipca 2018r.) odbył się tradycyjny organizowany co roku przez Gminny Ośrodek Kultury w Łopusznej 46 Konkurs Potraw Regionalnych „Góralskie Jodło” .

Na stołach zaserwowano aż 546 potraw, słodkości i napojów, które przygotowało 100 gospodyń z 16 KGW z terenu Gminy Nowy Targ. (z Krempach, Ludźmierza, Obidowej, Długopola, Waksmundu, Morawczyny, Ostrowska, Dursztyna, Harklowej, Nowej Białej, Szlembarku, Dębna, Pyzówki, Rogoźnika, Gronkowa i Łopusznej). Było więc w czym wybierać, począwszy od tradycyjnych moskoli, kwaśnicy, pierogów, klusek różnego rodzaju poprzez bardziej wykwintne i wymyślne jak jeleń w warzywach, czy golonka na piwie.

Dodatkowo można było posmakować ciastek wypiekanych na bieżąco przez gospodynie z Węgier, które gościnnie zaprezentowały się podczas tegorocznej imprezy. Była to prawdziwa rozkosz dla podniebienia, a przy tej okazji organizatorzy zadbali także o to aby nikt się nie nudził i przygotowali naprawdę mnóstwo interesujących atrakcji.

Na scenie prezentowali się znakomici artyści od naszych górali począwszy, Orkiestry Dętej z Krempach, poprzez występy iluzjonisty z Gorlic, kabaretu „Truteń” ze Skawy, zespołów muzycznych Chudoba z Wrocławia, Ahaju Fusion z Nowego Targu, zespołu regionalnego Lachy z Nowego Sącza, koncert w wykonaniu grupy z Węgier i Pań z KGW.

Dla najmłodszych był plac zabaw i kącik animacyjny oraz naklejanie tatuaży. Dla kibiców piłki nożnej ze względu na rozgrywany w tym dniu mecz finałowy zorganizowano strefę kibica. Poza tym stoiska gastronomiczne i konsumpcyjne .

O porządek na drogach i kierowanie ruchem zadbali strażacy z OSP Łopuszna za co GOK jako organizator imprezy składa druhom serdeczne podziękowania.

Wyśmienita zabawa trwała do późnych godzin nocnych i mamy nadzieję, że sprostaliśmy oczekiwaniom wszystkich naszych gości, a w pamięci pozostaną miłe wspomnienia z naszej imprezy.

Sponsorami nagród w tegorocznym Konkursie Potraw Regionalnych byli:

Gmina Nowy Targ, Gminny Ośrodek Kultury w Łopusznej, Rada Sołecka wsi Łopuszna, Janusz Porc – Dąbrowa Górnicza, Marek Głowa- Firma Ogółnobudowlana- Łopuszna, Wiesław Jarząbek – Sklep Spożywczo-Przemysłowy Łopuszna, Stanisław Żółtek – Ośrodek Szkolenia Kierowców – Klikuszowa, Józef Galik FPHU Żwirownia – Łopuszna, Mieczysław Kowalewski – Łopuszna, Podhalańskie Przeds. Drogowo- Mostowe – Nowy Targ, Grzegorz Pabis – Łopuszna, PHU DĄB J.P.M. Janos S.P. Dębno, Lokalna Grupa Działania Spisz-Podhale, Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska – Krempachy, Ośrodek Doradztwa Rolniczego – Karniowice, Stanisław Buła – Stadnina Koni – Łopuszna Anna Klamerus – Nowy Sącz, Handlowo Produk. Spółdzielnia Pracy

Samopomoc Chłopska – Nowy Targ

Language preference

English (US) | Polski

Album info

Popular tags

Random image

Language preference

English (US) | Polski